Mierzeja
Mierzeja
Mierzeja
Mierzeja
16 lat mierzeja.com

WYBIERZ KATEGORIĘ

WYBIERZ MIEJSCOWOŚĆ

Atrakcje Ustki i okolicy

Z portu Ustka można wypłynąć w rejs po morzu „Vikingiem” - statkiem stylizowanym na łódź wikingów. Rejs trwa około 40, w sam raz by zjeść jedno z wielu dań rybnych lub owoców morza w restauracji na pokładzie.
W porcie jest też przejście graniczne i odpływają stąd promy  na Bornholm. Rejs w jedną stronę trwa 6 godzin. W sezonie letnim (zwykle od końca czerwca do końca sierpnia) Żegluga Gdańska uruchamia połączenie promowe przez Bałtyk między Ustką i Nexo. Prom zabiera rowery, samochód trzeba zostawić na parkingu w Ustce.  Terminal Pasażerski Żeglugi Gdańskiej znajduje się przy ul. Marynarki Polskiej tel. (59) 814 43 53.
Pasjonatom wędkarstwa można polecić rejsy wędkarskie kutrami rybackimi, podczas któych na pełnym morzu łowi się  na wędkę kilkukilogramowe dorsze. Doskonałym miejscem do wędkowania jest molo, gdzie biorą flądry i śledzie. W styczniu o ile dysponuje się mocną wędką emocji dostarczy połów łososiowatych troci wędrownych w Słupi.
W okolicy Ustki znajdują się świetne tereny dla spływów kajakarskich na rzekach: Słupia, Wieprza oraz Łupawa.
W bezpośredniej bliskości Ustki położone jest jezioro "Modła", gdzie od 1982 roku istnieje rezerwat przyrody. Obejmuje obszar jeziora i nieużytków o łącznej powierzchni 194.80 ha. Na jego terenie są miejsca lęgowe wielu gatunków ptaków wodnych oraz zespoły roślinności wodnej i szurawej. Jezioro leży 2 km na północny-zachód od Duninowa i 2-3 km od brzegu morskiego, w obszarze Gminy Ustka. Gniazdują tu ptaki stanowiące ewenement polskiej ornitologii: mewa śmieszka, mewa pospolita, łabędź niemy, rycyk, remiz, błotniak stawowy i łąkowy oraz bąk i kwiczoł. Bogatą szatę roślinną prezentują: trzcina pospolita, pałka, zbiorowiska wierzbowe i zaroślowe, tworząc w ten sposób sprzyjające do lęgowania ptaków wodnych i błotnych. Jezioro Modła posiada rangę ostoi o znaczeniu europejskim.
Innym niedaleko położonym terenem chronionym jest Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Na powierzchni ponad 37 tys. hektarów znajduje się m.in. 10 obszarów chronionego krajobrazu i 8 rezerwatów przyrody. Znajduje się tu 58 pomników przyrody, żyje ponad 40 gatunków płazów, 14 gatunków gadów i 138 gatunków ptaków, w tym orły bieliki i czarne bociany. Najdogodniej można zwiedzić go rowerem, bądź kajakiem. Można tu podziwiać różne formy terenu ukształtowane przez wycofujący się lodowiec.
Wypoczywając w Ustce i jej okolicy, koniecznie trzeba zarezerwować czas na wycieczkę do Kluk stolicy słowińskich wsi. Mieści się tam skansen Muzeum wsi Słowińskiej.

NEWSLETTER
Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać aktualne informacje o najlepszych ofertach.