Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Świnoujście miejsca warte zwiedzenia

Park Zdrojowy – został założony w latach 1826-27 przez ogrodnika królewskiego z Berlina, Piotra Lenne. Rozciąga się na obszarze 40 ha. Rośnie w nim ponad 60 gatunków różnych drzew i krzewów. Można w nim zobaczyć piękne buki płaczące, cisy, dęby piramidalne, tuje i wiele innych gatunków drzew, wiele z nich ma nawet 150 lat. Zieleń urozmaicają rzeźby. Tuż obok rozciąga się nadmorska promenada, gdzie warto wybrać się na spacer. Oba obiekty wpisane są do rejestru zabytków.

Neogotycki Kościół Matki Boskiej "Stella Maris" z końca XIX stulecia, zwany kościołem Gwiazdy Morza. Położony jest przy ulicy Piastowskiej 11. We wnętrzu znajdują się witraże o dużej wartości artystycznej.

W Świnoujściu rosną unikalne drzewa, które bardzo rzadko występują dziś w Polsce m.in. cisy. Ze względu na rzadkość występowania drzewom tym nadawane są imiona i status pomników przyrody. Sosna "Rodzina" wys. 25 m, obw. 166 cm, opleciona bluszczem, rośnie przy ul. Matejki, Platan "Cudzoziemiec"- obwód ok. 4 m, rośnie przy skrzyżowaniu ulic Boh. Września i Jana z Kolna, Dąb "Latarników" największy okaz, położony jest na boisku Szkoły Podstawowej Nr 2, jego wys. 18 m, obw. 5,35 m, Cisy drzewiaste "Marynarze" rosną przy ulicy Barlickiego (osiedle Warszów), Cisy "Żeglarze" obwody ok. 56 cm i wys. 8 m, rosną przed budynkiem Kapitanatu Portu, Okazy drzewiaste ostrokrzewu kującego (skwerek przy ul. Jana z Kolna i przy ul. Piłsudskiego), Dwa cisy iglaste "Korsarze" obw. 60 cm i wys. około 7 m, rosną przy rogu ul.Chopina i Paderewskiego.


Rezerwat florystyczny „Karsiborskie Paprocie” jest położony w południowo-wschodniej części wyspy Uznam w Lesie Karsiborskim. Rozciąga się na obszarze 38,10 ha. Rosną tam długosz królewski – gatunek zagrożony wyginięciem i wiciokrzew pomorski – chronione pnącze. Rezerwat znajduje się w obszarze Nadleśnictwa Międzyzdroje. Do rezerwatu można dojechać własnym samochodem lub autobusem miejskim nr 5 ze Świnoujścia - przystanek koło dworca kolejowego.

Szlaki turystyczne: przy przejściu granicznym w Świdnym Lesie (zachodnia część Świnoujścia) rozpoczyna się polski odcinek Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9, który prowadzi z Brestu we Francji wzdłuż wybrzeża, aż do Braniewa. Cały odcinek mierzy 542 km. Pierwszy odcinek w Polsce o długości 27 km, wiedzie wzdłuż promenady w Świnoujściu, a dalej brzegiem Świny do przeprawy promowej, a następnie wzdłuż półwyspu Przytorskiego i do Międzyzdrojów. Na terenie Polski jest on oznakowany kolorem czerwonym.

Punkt widokowy Wzgórze Zielonka z którego widać krainę 44 wysp wstecznej delty Świny 80 m n.p.m.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c