Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Port w Dźwirzynie

Dzwirzyno posiada mały, ale nowoczesny port, usytuowany 6 mil morskich na zachód od Kołobrzegu. Przeznaczony jest głównie dla rybaków łodziowych, ale ma też charakter turystyczny. Dostępny jest dla żaglówek i łodzi o zanurzeni do 1 m. Most na kanale przegradza drogę dla żaglówek, na jezioro Resko Przymorskie można dostać się jednak po położeniu masztu. Na jeziorze, znajduje się przystań żeglarska. Most na kanale to konstrukcja saperska postawiona w latach sześćdziesiątych XX wieku. Środek mostu stanowi granicę dwóch powiatów; kołobrzeskiego i gryfickiego.

Chcąc wpłynąć do portu należy prosić o zezwolenie wejścia na kanale 12 UKF. W porcie znajduje się wiele ciekawych rzeczy, które dla osób, nie mających do czynienia z żeglarstwem, są mało zrozumiałe. W morze wybiegają dwa betonowe falochrony, z których umocowane są wejściowe światła nawigacyjne – czerwone i zielone, służą one jako oznakowania dla wpływających do portu, czerwone – lewe, zielone - prawe. Tak samo oznakowane są jednostki pływające: czerwone światło – lewa burta, zielone – prawa burta. Żeglarskie powiedzenie mówi: „Wchodząc do portu – czerwone do czerwonego, zielone do zielonego, a nie stanie ci się nic złego”. Wcześniej cały port wykonany był z drewna, przebudowa na betonowe falochrony i nadbrzeże miała miejsce w latach sześćdziesiątych XX wieku i spowodowała duże ułatwienie dla rybaków, skończyły się problemy z wpłynięciem do portu, konieczność przepychania łodzi czy wnoszenia na plecach sieci pełnych ryb. Na wydmie po wschodniej stronie kanału znajduje się nautofon - czerwony prostokąt, czyli potoczny „buczek”. Jego niski dźwięk roznosi się daleko we mgle i ułatwia powrót do portu. Trafić do portu pomagają także światła sektorowe widoczne na odległość 6Mm, znajdujące się na zachodnim brzegu kanału.

W 1997 roku przy wschodnim nabrzeżu zbudowano basen postojowy, wyposażony w polery do cumowania i odbijacze z opon. Głównym jego zadaniem jest ochrona łodzi rybackich podczas sztormu, zanim został zbudowany często wiatry sztormowe zrywały cumy łodzi. Przycumowana jest tu pogłębiarka „Omółek”, która utrzymuje odpowiednia głębokość w basenie. Południowa część portu po stronie wschodniej wykorzystana jest jako baza rybołówstwa przybrzeżnego. Do portu można przyjść i oglądnąć sprzęt jakim posługują się rybacy. Współczesne łodzie wykonane są z tworzyw sztucznych i metalu, wcześniejsze wykonane z drewna obecnie służą milusińskim jako atrakcja placów zbaw oraz turystom w punktach gastronomicznych.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c