Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Przyroda w Dźwirzynie

Ciekawie prezentuje się świat przyroda w Dźwirzynie. Miłośnicy ptaków chętnie przejdą się nad morze, gdzie spotkać można szereg różnorodnych ptaków. Najczęściej zobaczyć można oczywiście mewy, a wśród nich mewę śmieszkę zwaną często morską wroną z powodu chrapliwego dźwięku jaki wydaje. Ten ptak, wielkości gołębia, szybko oswaja się z człowiekiem i łatwo przywiązuje do niego. Uwagę przykuwają nurkujące w morzu rybitwy, które dzięki rozwidlonemu ogonowi zwane są często jaskółkami morskimi. Rybacy z lotu mew potrafią przepowiadać pogodę. Mewy wylegujące się gromadnie na piaski w słońcu oznaczają wicher i dużą fale, gdy pływają na morzu niczym kaczki pogoda będzie słoneczna, a morze spokojne, natomiast piszczące i wysoko fruwające mewy są znakiem pogorszenia pogody.
Pas wybrzeża w okolicy Dźwirzyna wchodzi w Obszar Chronionego Krajobrazu stworzonego w celu zachowania naturalnych zasobów oraz walorów krajoznawczych. Na plaży obejrzeć można ciekawą roślinność wyrzucaną przez morze, wśród niej: plechy morszczynu pęcherzykowatego, kępki krasnorostu, widlika, czy zostery morskie potocznie zwane trawą morską. Wydmy porasta rokitnik zwyczajny, oraz pochodzący z Azji gatunek krzewów róży pomarszczonej z dużymi, pomarańczowymi owocami, które nie tylko ładnie wyglądają i pachną ale też są smaczne. Można przyrządzić z nich pyszne konfitury i soki. Egzotyczne pochodzenia (z basenu Morza Kaspijskiego) ma także krzew wierzba krzaczasta rosnący na wydmach. Wchodząc do wody należy uważać na galaretowate meduzy chełbii modrej, której dotkniecie jest niebezpieczne i płastugi (flądry), zupełnie niewidoczne gdy leżą nieruchomo na piasku. Płastugi zwane są często kameleonem bałtyckim, bowiem równie łatwo potrafią upodobnić się do otoczenia. Na uwagę zasługują bory sosnowe okalające miejscowość. Zwłaszcza sosny znajdujące się w pobliżu morza, które powyginane przez wiatr posiadają specyficzne kształty. Głównie występuje tu sosna pospolita, ale można spotkać też sosnę czarną, zwaną tak dzięki bardzo ciemnej korze. Drzewo to jest bardzo odporne na zanieczyszczenia i susze. Wydmy obsadzone są też sosną górską - kosodrzewiną. Spacerując ulicą Wyzwolenia warto przypatrzeć się bardzo rzadkim w Polsce i objętym ochroną jarzębom szwedzki. Posiadają one korony o kształcie owalnym i gęste pojedyncze listowie. Owoce prawie kuliste, gdy dojrzeją posiadają intensywny pomarańczowo - czerwony kolor.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c