Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

 
 
 

Pomorze Zachodnie

Świnoujście, Międzyzdroje, Wisełka

Swiętouść, Międzywodzie, Dziwnów

Dziwnówek, Łukęcin, Pobierowo, Pustkowo

Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica

Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Grzybowo

Kołobrzeg, Ustronie Morskie

Pomorze Środkowe

Gąski, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście

Łazy, Dąbkowice, Dąbki, Darłowo, Wicie

Jarosławiec, Ustka, Orzechowo, Poddąbie

Rowy, Czołpino, Rąbka, Łeba

Kopalino, Lubiatowo, Białogóra, Dębki, Karwia

Ostrowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo

Chłapowo

Połwysep Helski

Chałupy, Kuźnica, Jastarnia, Jurata, Hel

Zatoka Gdańska

Swarzewo, Puck, Rzucewo, Osłonino, Rewa

Mechelinki, Gdynia, Sopot, Gdańsk

Sobieszewo

Mierzeja Wiślana

Mikoszewo, Jantar, Junoszyno, Stegna

Sztutowo, Kąty Rybackie, Krynica Morska, Piaski


Fortyfikacje w Kołobrzegu

Kołobrzeg zanim stał się nadmorskim uzdrowiskiem był miastem - twierdzą, z tego okresu pochodzą liczne fortyfikacje. W 1627 roku został zbudowany pierwszy dom warowny, „blockhaus” u ujścia rzeki Parsęty, który miał strzec portu miasta. Po przejęciu miasta w 1653 roku Prusacy przystąpili do rozbudowy fortyfikacji, w wyniku czego na początku XVIII w. twierdza prezentowała bastionowy rdzeń, dzieło rogowe Ujście, reduty, lunety i raweliny.  Niestety silny sztorm, jaki miał miejsce w 1709 roku zniszczył dom warowny przy ujściu Parsęty. Jeszcze w tym samym roku Prusacy rozpoczęli budowę nowego szańca, wzniesiono wówczas silnie umocniony, okrągły fort o grubych murach, na którego górnej platformie stały działa obejmujące swym zasięgiem cały port. Stąd broniono miasta w trakcie kolejnych trzykrotnych rosyjskich oblężeń. W  latach 1806 – 07 bohaterska obrona miała miejsce głównie w Forcie Wilczym z 1807 roku, która przetrwała w prawie niezmienionym stanie cały XIX wiek, w latach 30 – tych została nieznacznie rozbudowana, a w 1873 roku zdemilitaryzowana. Trwająca przez ponad pół wieku budowa kołobrzeskich fortyfikacji została zakończona w latach 1832 -1836. Posiadały wówczas aż trzy kondygnacje. W dolnej, podziemnej, znajdowały się magazyny i studnia, z której załoga twierdzy czerpała wodę do picia. Środkowy poziom przeznaczony był dla piechoty, natomiast w górnym znajdowały się stanowiska artylerii. Ostatnie sklepienie przykryte było grubą warstwą ziemi.   Największe fortyfikacje zbudowano w XVII i XIX wieku, niektóre z nich zachowały się do dzisiaj. Najbardziej znany jest fort Ujście z ciekawą latarnią morską, znajdujący się w części nadmorskiej miasta. Po lewej stronie kanału, na przeciwnym brzegu Fortu Ujście, a dokładniej na terenie jednostki wojskowej obejrzeć można sobie fort Kleista. Zachowana w dobrym stanie do dziś Reduta Morast, znajduje się w na wyspie Solnej w porcie jachtowym, a w pobliżu, przy brzegu kanału Drzewnego, kolejna reduta - Solna. Na wspomnianym wcześniej Forcie Wilczym (ul. Fredry ) obecnie jest Amfiteatr. U wylotu ulicy A. Fredry przy plaży widać mury szańca Kamiennego, z lat trzydziestych ubiegłego stulecia. Wraz z fortem Wilczym zadaniem jego była obrona ujścia Parsęty, wschodnich rubieży Twierdzy oraz zwalczanie zbliżających się okrętów. W późniejszym czasie gdy próbowano oczyścić miasto z wojenne przeszłości, tworząc jego charakter uzdrowiskowy, zagospodarowano ten fort, w taki sposób, że był on wspaniałym punktem widokowym i ulubionym miejscem wycieczek. Fragmenty rowów fortecznych z XVIII wieku można oglądnąć w parku imienia generała Henryka Dąbrowskiego, ze wzgórzami, krętymi ścieżkami i podmurówkami bastionów.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

MAPY MIEJSCOWOŚCI

PLAŻE NATURYSTÓW

OKOLICE WYBRZEŻA

BANKOMATY

KSIĘGA GOŚCI

URZĘDY POCZTOWE

POGODA

Poznaj polskie wybrzeże. Zobacz zdjęcia i panoramy miejscowości. Popatrz na zdjęcia z lotu ptaka w dużej rozdzielczości z możliwością ich powiększania.

Zdjęcia wirtualne

Nowatorskie pokazanie zdjęć z lotu ptaka z możliwością dużych zbliżeń oraz przesuwania zdjęcia

Galerie zdjęć

Zobacz urokliwe miejsca i momenty z polskiego wybrzeża. Zachody, łodzie, plaże, zabytki...

Panoramy 360 stopni

Porozglądaj się wokół siebie dzięki panoramom 360 stopni. Zobacz miejscowości, zabytki, itp.

Wśród wielu wspaniałych miejsc na polskim wybrzeżu, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Tu może pojawić się Państwa obiekt. Dowiedz się więcej na ten temat - czytaj »

CAŁOROCZNE APARTAMENTY I POKOJE

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 2

tel. kom. 604 307 568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

Apartamenty z aneksami - 150m do morza. DUŻE ZNIŻKI

Krynica Morska

ul. Żeromskiego 6

tel. 604-307-568

www.pokoje.mierzeja.com

caloroczne@mierzeja.com

POWROTY - Domy Gościnne IBIS

Stegna

ul. Grunwaldzka 22

tel. 601 80 70 71

ibis@mierzeja.pl

Ośrodek Wypoczynkowy IBIS Renata Szulęcka

Stegna

ul. Wczasowa 8

tel. 55 247 82 44 (w sezonie)

www.ibis.mierzeja.com

ibis@mierzeja.pl

baza noclegowa atrakcje nad morzemogłoszeniagalerie miejscowoscipanoramy 360plaże nudystów

kup nad morzemo serwisiereklamakontaktregulaminrejestracja polityka prywatności

statystyka

Design, prowadzenie serwisu

Agencja Reklamowa GABO s.c